Ponadczasowy chłód.

Jedne z moich ulubionych, ostatnio bardzo zaprzyjaźniłem się z kwadratowym formatem. Pisanie o zdjęciach sprawia mi trudność więc zawsze ograniczam się do mojego własnego minimum.

Tak jak wszystkie ostatnio zostały zrobione we Wrocławiu na średnioformatowym filmie. Jeśli chodzi o fotografowanie Wrocław jest dla mnie specyficznym miastem. Jedyne zdjęcia które zrobiłem i mi się podobają zostały wykonane w słoneczne dni. Te zatrzymane kadry pod osłoną parasola nie są dla mnie niczym co spełniało by moje oczekiwania.

img187-Edit

Bardzo fotogeniczne miasto pełne urokliwych i spokojnych miejsc. Do takich bezsprzecznie należą parki które we Wrocławiu są wyjątkowo ładne i zadbane. Spacery w godzinach gdy nie ma tam prawie nikogo sprawiają mi frajdę.

To co łączy dzisiejsze zdjęcia nie zawiera się jedynie w miejscu w jakim zostały one zrobione ale również w tym co one przedstawiają.

Kamienne posągi.

Zatrzymujące życie w kamieniu.

Zniszczone przez czas lub ludzi.

Zimne.

img186-Edit

Ponad czasem.

img184-Edit

Zdjęcia często nie wymagają obecności tekstu ale wymagają tytułu. Z tym zawsze u mnie najgorzej. Jak już połączenie zdjęć w pewnego rodzaju historię jest łatwe tak wymyślenie tego to właściwie reprezentowało je za pomocą liter jest dużym wyzwaniem.

To słowa które muszą zwrócić uwagę, nakierować ale nie mogą zdradzić wszystkiego. Nie powinny sugerować interpretacji. Mają dawać znak.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s