Jestem przeciwko sobie.

Moje nastawienie do świata można opisać jednym słowem: złe. Mam przeczucia że wydarzy się coś złego. Szukam w każdej rzeczy problemu i dziele włos na czworo. Słaby pomysł na życie. Ale kto powiedział że w życiu chodzi o życie. Czy nie to co życie czyni życiem nie jest ważniejsze?

Zauważyłem że najlepiej robi mi się zdjęcia w stresie. Podczas robienia nie czuję tego ale kiedy dostanę faktyczny obraz na negatywie zaczynam zauważać zależność. Wszystkie zdjęcia które podobają się mi robiłem wtedy kiedy byłem naprawdę zdenerwowany. W takich chwilach kiedy nie miałem pojęcia co będzie dalej ale wiedziałem że nie doprowadzi mnie to do niczego dobrego.

IMG000120

Zdjęcia które zrobiłem w dzień ogłoszenia wyników rekrutacyjnych wyciągają mnie z myśli o moim wypaleniu „zawodowym”. To znowu ja. To znowu te zdjęcia które tak bardzo lubiłem. Ciemne, szare i pełne sylwetek. Bezimiennych osób i kształtów które każdemu człowiekowi kojarzą się z czym innym. To co ja uważam za dobre w moich zdjęciach rodzi się w stresie, teksty do wpisów w ciemności a kadry w głowie pełnej myśli.

IMG000113

Tak widzę świat tylko kiedy jestem sam. Są osoby które potrafią mnie z tego wyciągnąć. Dać kolory temu co widzę i tchnąć w nie życie. Zdjęcia towarzyszące temu wpisowi są świadkami mojego prawdziwego, czystego i prywatnego spojrzenia na świat. Ponurego, smutnego i pełnego niepokoju. Z czego to wynika? Nie wiem albo nie chce powiedzieć.

IMG000112

Nasuwają się wiec pytania: Czy taki sposób na robienie dobrych fotografii jest właściwy? Czy nie dąży do czegoś złego? Czy to co tu czytacie nie jest niepokojące? Dobre pytania lecz nie czas na odpowiedź. Kolejna ciemność, kolejne słowa i kolejne zdjęcia. Czy zauważyłeś że nic nie jest przypadkowe a tutaj nie mówi tylko tekst?

    Pisanie czegoś teraz to to co lubię. Zagmatwane jak moje zdjęcia. Bardzo megalomańskie i merytorycznie puste. Stylu się nie wybiera.

Jestem. Przeciwko. Sobie?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s